05.12.2020

Tento server používa cookies. Ak nesúhlasíte s cookies, pozerajte prosím na základe nariadenia EÚ iné stránky.

• Hľadá sa webmaster pre túto stránku. Informácie - mail dole. •

Preteky Veľký Draždiak - november 2012

Prakticky ešte na Regate Istropolitana  2012 začiatkom októbra sa ozvali hlasy, že by bolo dobré zorganizovať  tento rok ešte jedny preteky. Aby sme cez zimu nezabudli jazdiť. Po dlhšom váhaní ohľadne termínu a predbežného prieskumu záujmu o účasť sme sa nakoniec dohodli na preteku s krycím názvom "Vyklepaná kosa" :-)

Preteky sa uskutočnia v nedeľu 18.11.2012 na Veľkom Draždiaku v Bratislave Petržalke.

Začiatok preteku 10:00, ukončenie podľa chuti a počasia cca o 15:00.

Pretek sa nezapočítava do seriálu RG-65 2012. 

Veľký Draždiak sme zvolili preto, že  jednak chceme otestovať ďalši potenciálny revír na jazdenie a v neposlednom rade aj preto, že v blízkosti vody sa nachádza reštaurácia (krčma), kde by sme sa mohli naobedovať, pripadne posedieť a porozprávať po preteku. Tak dúfajme že bude otvorená...

Predbežne potvrdilo účasť cca 10 -11 ľudí a lodí.

Tak dúfajme, že výjde počasie  a že si dobre zajazdíme.

PeterP

PS. V prípade predpovede mimoriadne zlého počasia  (napr. trvalý dážď ) môže byť súťaž zrušená. Informácie budú uverejnené tu.

Tu je vyznačené miesto zrazu a parking:

 

Tu sú GPS súradice pre tých, čo majú navigáciu:

 

A na záver vyznačený príjazd od Mostu SNP

 

Komentárov  

 
#1 marian_r 2013-01-18 10:16
PeterP napísal... 2012-11-19

No vyzerá to tak, že choroba sklátila takmer polovicu poteciálnych účastníkov preteku. Ale čo už ... jazdili sme siedmi statoční :-) (ku koncu len šiesti).

Tu je pár fotiek dokumentujúcich , že sme tam skutočne boli a nesedeli len v krčme. macomrkva.rajce.idnes.cz/RG-65_Velky_Drazdiak_november_2012/#

Bolo tak nejako šedivo, takže fotky nestoja za veľa. Ale myslím, že sme si zajazdili celkom fajn o čom svedčí osem rozjázd, čo sme doteraz ešte nikdy v jednom preteku nemali.

Ešte chcem takto verejne poďakovať Marianovi, že nám to celé v tej zime "rozhodcoval". Nabudúce Ti varené víno donesieme v termoske ... :-)PS: Hádzacie bóje a vyvážacia loďka sú ozaj dobrý nápad zjednodušujúci organizovanie preteku, pretože najväčšia robota je vždy postaviť a zbaliť trať.
pberki napísal... 2012-11-19

Žiaľ, mal som podobné problémy ako Jack (choroba) a nemohol som sa zúčastniť. Peter


Alexander napísal... 2012-11-18

Pekné preteky.Naozaj so mnou klepalo,ako klepe kladivko na kosu.Bola mi zima aj na prsty,ale nevadí.Partia dobrá,vietor ako obyčajne,trať prechádzková-vz dialenosť pobrežných bójí bola cca 60m.Vďaka Machatovi a Podhornému za postavenie trate.Peter Machata vymyslel vyvážanie vrchnej bóje pomocou rybárskej zakrmovacej lodičky-PERFEKT NÉ.Ostatné dve obaja hodili,takže nebolo treba čln.Draždiak je dobré miesto aj so zázemím(reštika s WC),parkovanie cca 100m.Neboli by marné seriálové preteky v tejto lokalite,problé m by mohol byť s plavcami.Aj dnes tam boli Ľadové medvede. Ahojte Šaňo.


Jack napísal... 2012-11-17

Náhla choroba nám skazila plány na zajtrajší pretek! Smutní sa odhlasujeme. Lode sme mali pripravené a tešili sme sa, že odskúšame úpravy v nastavení. Prajeme krásne stretnutie a tešíme sa na správy na tejto stránke.

22SVK + 57SVK


Gommes napísal... 2012-11-14

Niekto stál pred krčmou a vyzeral, že sa nudí, teda bol to určite čašník.... (Neviem, až tak som sa o to nezaujímal) Trochu môžu byť problémy s vodným ftáctvom. Lebo ľudia tam kŕmia tie vodné potvory. Keď sa začne rozdávať žrádlo, tak sa tam nehrnú všetky vtáky a je tam poriadna masakra. Aby nám nepoprevracali plachetky. Myslím, že tí otužilci tam mali stretnutie asi ako aj my sa stretávame a jazdíme. Tento týždeň možno budú na inom mieste/podujatí . Neplával som, len som nasrato chodil po brehu a čakal vás. Dúfam, že sa vás túto nedeľu už dočkám.


PeterP napísal... 2012-11-13

Len pre informáciu dopĺňam info ohľadne možného stravovania na pretekoch.

Hneď pri vode sa nachádza reštaurácia Oáza. Orientačné ceny jedla 4,00 - 6,00 € + príloha Pivo 12 ... 1,50 € Takže môžeme sa na preteku dohodnúť a dať si tam spoločný obed. Buď spravíme prestávku na obed medzi rozjazdami alebo po regate.

Voda je tam čistá, sem tam nejaká labuť, kačica alebo plávajúci otužilec. Sklon brehu je mierny, takže na položenie lode do vody budú potrebné čižmy alebo ten otužilec :-)

PS. Ešte som chcel dodať, že v zmysle návrhu nového bodovania pre sezónu 2013 (uvedený v osobitnom článku) sa v jednotlivých rozjazdách nebude merať čas ale iba zanamenávať poradie dojazdu.


22SVK napísal... 2012-11-12

Gommes - Čas bol výborný! Trochu som ľutoval, že nebol termín teraz. Aj si vyplával?


PeterP napísal... 2012-11-12

pre Gommes ... Nevšimol si si náhodou, či bola otvorená ta krčma hneď na brehu ?


PeterP napísal... 2012-11-12

Z ohlasov, čo evidujem by sa mali/mohli zúčastniť: SVK 10, 11, 08, 01, 13, 09, 02, 15, 22, 57, 16 CZE 66

Takže cca 12 lodí Možno ešte niečo pribudne.

Mimochodom, ak niekto viete o niekom, kto by mohol a bol ochotný nám robiť časomerača a zapisovača, tak ho priveďte. Inak si to budeme u musieť "pískať" na striedačku sami.


Gommes napísal... 2012-11-12

Nazdar páni. V nedeľu som bol skontrolovať Draždiak. Keďže začalo prihlasovanie a veľké promo, myslel som si, že je to teraz 11.11. v nedeľu. Tak som sa tam vychystal a až o desiatej, keď tam nebolo ani nohy, niečo som začal šípiť, tak som sa nalogoval na stránku a zistil som, že je to až o týždeň. Asi nie je tak zima, lebo sa tam ľudkovia normále kúpali. Breh je príjemný, prístup z parkoviska je tiež OK. Takže sa teším na budúcu nedeľu....


Jack napísal... 2012-11-12

22 SVK , Trenčín , 2,4 MHz 57 SVK , Trenčín , 40 MHz


Účastníci napísal... 2012-11-12

Tak poďme na to! Kto príde? Napíšte svoj komentár
 

You have no rights to post comments