17.10.2019

Tento server používa cookies. Ak nesúhlasíte s cookies, pozerajte prosím na základe nariadenia EÚ iné stránky.

• Hľadá sa webmaster pre túto stránku. Informácie - mail dole. •

Hrabovo na výbornú

Už cestou domov, som v aute mala chuť sa vyrozprávať z dojmov, ktorých som bola plná. Víkend v Hrabove nenechal môj emočný stav bez odozvy a musím povedať, že veľmi príjemnej. Počas debaty zaznela otázka „ a nechceš napísať o tom článok? " A tak píšem ...

  

Do Hrabova sa vždy tešíme. Či už súťaže RG-čiek, alebo NSS-iek, sú to pre  mňa a nepochybujem, že aj pre ostatných akcie, odkiaľ odchádzame spokojní a dobre naladení. Asi je to krásnym prostredím prírody Malej Fatry, partiou organizátorov  a zrejme aj tým, že do Hrabova zvyčajne chodíme na viac dní, aby sme si pekné prostredie a kamarátov užili.  Napokon tohoročná účasť  na 4. pretekoch seriálu RG-65 Slovakia  v počte 31 súťažiacich svedčí, že nielen my máme túto destináciu obľúbenú. 


 

Viacerí účastníci docestovali už v piatok. S vidinou strávenia príjemného večera s priateľmi, či absolvovania tréningu pred samotnou súťažou.  Z obavy, aby som náhodou nebola "pretrénovaná", som sa zaradila do prvej skupiny.  Chata, na ktorej sme bývali  bola perfektne vybavená a Danka toho pripravila toľko, že večer sme  strávili s  hojnosťou  grilovaného mäska, vína a iných dobrôt. Keď nás  nočný dážď zahnal do chaty, v dobrej nálade sme aj s kamarátmi z Prahy pri krbe a gitare pokračovali. A bola že to zábava!

 V sobotu, meteorológmi informovaná o nadchádzajúcej zmene počasia, som vyrazila k  vodnej nádrži nababušená, ako keby  nebol začiatok letných prázdnin, ale nastala so zmenou počasia aj zmena ročného obdobia. Nakoniec sa mi predvídavosť oplatila, pretože  s pribúdajúcimi hodinami dňa sa  naozaj ochladilo. Najmä keď slnko zašlo za mraky.  Ešte že nesnežilo, ako pred pár dňami v Tatrách :-)

 Vietor bol miestami slabší, ale nebolo núdze aj o  pomerne silné poryvy. Ako povedal Jozef pri vyhodnocovaní, každý sme vietor mali rovnako dobrý či zlý. 

 

Od desiatej do štvrtej  poobede sme „dali“ pekných 14 rozjázd. Keďže sa kvôli vysokému počtu účastníkov jazdilo na skupiny, tak vlastne tých rozjázd bolo  "len"  po sedem v každej skupine. Súťaž prebiehala vo veľmi príjemnom tempe. Tí, čo práve neboli na vode, sledovali súboje kolegov v druhej skupine. Ja aj v snahe aspoň trochu „pochytiť“ praktiky a grify dobrých skipperov. A veruže tých dobrých, ba dokonca výborných  tentoraz bolo!  Sme zvyknutí, že  k  úrovni pretekov na Slovensku tradične prispievajú priatelia z Čiech. Tentokrát nás  svojou účasťou poctila aj silná výprava kolegov z Maďarska. A tí na vode naozaj predviedli skipperské umenie, takže sa bolo čo priučiť. Počas obednej prestávky Jozef ( SVK-16), ako organizátor súťaže, zabezpečil tradične chutný "catering" , ktorý bol podávaný rovno na štartovisku.

 

Oceňujem, že atmosféra súťaže bola  kamarátska. Bolo  mi veľmi príjemné počuť pri rozjazdách  aj slová, ako  je "vďaka“ čoby odpoveď na džentlmenské ponechanie miesta pri bóji, či slovko „prepáč“  za  neúmyselné "pochybenie" na kurze.  Pravidlá sú pravidlá, ale pre mňa je vzájomná slušnosť dôležitejšia.

Okolo piatej poobede  sa netrpezlivo čakalo na vyhlásenie výsledkov, i keď  bolo viac menej jasné, že farby Slovenska sa tento raz  asi neobjavia na prvých priečkach. Ale víťazi si rozhodne svoje trofeje zaslúžili. Príjemným prekvapením bolo,  že organizátori vyhodnotili  a ocenili medailami samostatne  juniorskú a aj našu, ženskú kategóriu. Danka, Lucka, bolo mi potešením s Vami súťažiť!


 

 


 

Súťažný deň sme zavŕšili príjemným  posedením pri ohni. Kolegovia z Maďarska sa naučili  dôležité slovo "špekáčky" a  Jozef neúnavne pre nás vyrábal „slaninovú dobrotu s cibuľou“. Keďže aj pripiť si bolo čím, bol to spoločenský večer, ako sa patrí.

 

A tak by som sa všetkým chcela poďakovať za veľmi príjemne strávený víkend. Osobitná vďaka patrí  Jozefovi a Karolovi za  výborne  zvládnuté organizačné zabezpečenie akcie, ktoré prispelo k dobrej nálade počas pretekov aj večernej spoločnej "párty". Určite sa do Hrabova radi vrátime .

Gabriela SVK 41

 

Komentárov  

 
#4 Reingraber 2018-07-14 22:30
Super článoček. Aj keď sa mi tu sobotu moc nedarilo, ale vodu a celú súťaž sme si užili. Dakujeme, určite sa radi do Hrabova vrátime.
Gabi ta posledná fotka je najsam ;-)
 
 
#3 PeterP 2018-07-12 16:44
Jirka sa nepochválil, ale opäť nafotil fantastické fotky z Hrabova ( RG-65 + MicroMagic). Tak si zaspomínajte :-)
https://www.zonerama.com/6twua/Album/4440867
 
 
#2 Jack 2018-07-06 09:22
Krásna reportáž z Hrabova.
Napísaná tak .. od srdca, príjemne mäkučko.
Pozdravujem!
Oto, SVK52
 
 
#1 pberki 2018-07-04 15:05
Gabika, vďaka za skvelý článok, hneď by som si takýto príjemný víkend zopakoval.
A ešte raz veľká vďaka organizátorom.
Peter, SVK77
 

You have no rights to post comments