24.10.2020

Tento server používa cookies. Ak nesúhlasíte s cookies, pozerajte prosím na základe nariadenia EÚ iné stránky.

• Hľadá sa webmaster pre túto stránku. Informácie - mail dole. •

A opäť pravidlá ...

Sezóna sa prakticky skončila, dlhé zimné večery sú pred nami, takže okrem stavby či opráv lodí  je čas trochu študovať ... pravidlá :-) 

http://www.rg65.sk/downloads/131023_Worral-Prirucka-pravidla-plachtenia-final-Bill-Worrall.pdf

Túto príručku, ktorá je prekladom z anglického originálu nám poskytol  Peter Kačala. Aj keď to nie je úplne  jednoduché čítanie, myslím, že  stojí za preštudovanie.

Pred začiatkom budúcej sezóny by som rád zorganizoval nejaké "školenie" k pravidlám. Pokúsim sa osloviť niekoho, kto pravidlám rozumie, aby sa zúčastnil niektorého zo zimných  "tréningov na suchu". Určite bude o čom debatovať.

 

Komentárov  

 
#3 Pepe 2015-10-16 11:18
Igor Lehota, autor slovenského prekladu Marianom linkovaného trenažéra, nám robieva raz za 1 až 2 roky školenie z pravidiel, väčšinou na jar pri "odomykaní Oravskej priehrady ". Ponúkal som v druhom vlákne školenie trimovania na plachetnici spojené so školením pravidiel s rozhodcom. Zatiaľ prejavili záujem PeterP a Oto. Keď bude oznámený termín, dám vedieť. V Bratislave by som mohol niečo vysvetliť aj ja.
 
 
#2 marian_r 2015-10-15 09:41
Citovanie Munda:
Možná to znáte, ale tak dám sem odkaz na "Hru na pravidla". Tady se dá procvičovat znalost pravidel v praxi.game.finckh.net/indexsvk.htm


Je to asi rok v hlavičke. :-)
 
 
#1 Munda 2015-10-14 18:45
Možná to znáte, ale tak dám sem odkaz na "Hru na pravidla". Tady se dá procvičovat znalost pravidel v praxi.game.finckh.net/indexsvk.htm
 

You have no rights to post comments