14.07.2020

Tento server používa cookies. Ak nesúhlasíte s cookies, pozerajte prosím na základe nariadenia EÚ iné stránky.

• Hľadá sa webmaster pre túto stránku. Informácie - mail dole. •

Hľadá sa autor ! :-)

Za poslednú dobu je táto stránka, s výnimkou príspevkov Petra SVK 72 o stavbe jeho lodí, tak trochu  montónna "one man show". Usudzujúc podľa účasti na posledných pretekoch v Kútoch, záujemcov o plachetničky RG-65 skôr pribúda, než ubúda. Bolo by preto fajn, keby príspevky a články občas poslali aj iní autori. 

Dalo by sa písať o  novej lodi, o výrobe rôznych komponentov, prípadne kde ste objavili nový zdroj materiálu pre Vaše modely. Tiež  nápady a tipy, ktoré  nájdete na internete by mohli osloviť aj ostatných.  Určite zaujímavé by boli články o taktike jazdy pri súťažiach, trimovaní lode, ale zdá sa, že tieto informácie sú súčasťou  tajného know how, a preto ich asi málokto bude ochotný publikovať. Možno by stačilo iba voľne preložiť  cudzojazyčné zdroje. Námetov je dosť .... jen nejsou lidi :-)

Ak sa spýtate, čo za to, tak odpoveďou je, že jedine dobrý pocit, že ste prispeli k obohateniu tejto stránky a popularizácii RC plachetníc.

Pre informáciu, stránka RG-65.sk je nekomerčná a je financovaná a administrovaná zo súkromných zdrojov a iniciatívy Mariana. Domnievam sa, že jej zachovanie má zmysel.

PS: Nechce niekto napísať reportáž zo súťaže v Kútoch ? :-)      

        

Komentárov  

 
#10 ladous 2016-04-22 21:04
A pokud jde o zdejší chystané články, příliš daleko od RG-65 bych nechodil. Aby se to v tom lepším případě nezvrtlo ve web o Micro Magic a ten horší raději nedomýšlím ;-).
 
 
#9 ladous 2016-04-22 21:01
Přátelé, buďte bez obav. Podobné "vyhoření" časem postihne každý web, který se na dobrovolnické fázi specializuje jen jedním směrem a za kterým zpravidla stojí jeden člověk (TugTowing.cz, Minisail.cz). I trochu obecněji zaměřené MoNaKo se zacyklilo v kruhu, kdy téměř všechny články pocházejí z mého pera (vesměs reportáže) a když čas od času někdo nějaký pošle, redakční odbavení mi zabere dva až tři večery.
 
 
#8 PeterP 2016-04-14 10:58
No vidíš Juraj! Dobrý námet na príspevok. Ja o takých simulátoroch neviem takmer nič, a celkom by ma to zaujímalo. Ak je problém s "redakčným" spracovaním, stačí mi poslať materiál na mail. Nejako to sem už naládujem.

BTW: Na posledných pretekoch som si tiež pripadal ako začiatočník 8-)
 
 
#7 Reingraber 2016-04-14 10:52
Ak mozem tak prispejem postrehom z vlastnych skusenosti. Stranka RG65.sk je mnou stale navsetvovana z dovodu zvedavosti, ci sa nieco chysta, alebo ci niekto nestavia nove RG a prezradza svoje know-how zo svojej dielne. Jediny dovod preco neprispievam clankami je ten, ze v kategorii som novacikom a trochu s hanbou priznavam, ze jednoduchsie a uzivatelsky privetivejsie mi pridu stranky RC Portal ako stranky RG65 :oops: . Pravdaze je to sposobene komercnostou stranok a financnym pozadim. Taktiez davam za pravdu Otovi, ze starnky su bohuzial jednostranne naladene a tazko sa prispieva k jednej teme ked vela veci je prave o know-how ktoré malo kto chce prezradit a novinky pribudaju len zriedka. Urcite ich vsak mam medzi "favorites" a nevstevnost je pravidelna skoro kazdy den ;-)

PS: Viem ze sa tu pohybuju po vacsine starsie rocniky, ale predsa len... bol by zaujem o temu ohladne simulatorov jachtingu? V poslednej dobe grafika, moznosti ovladania v tejto teme spolu s moznostami nastavenia podmienok, sa posunuli dopredu a celmkom dobre sa daju nasimulovat rozne podmienky a tak nacvicit taktika pri plachteni.
Ja osobne si uz dlhsiu dobu kratim cas v cakarnach u doktora, alebo na uradoch jednoduchou appkou v smartfone :)
 
 
#6 PeterP 2016-04-14 08:45
Lodné modelárstvo, ako také, je na Slovensku zábavkou pre pár jedincov.:-)
Myslím, že súbeh niektorých informácii na RC Portáli ( na ktorý tiež pravidelne chodím ) a špecializovanej stránke RG-65 nie je na závadu. Len mám dojem, že v poslednej dobe, čo sa týka lodičiek, nájdem zaujímavejšie informácie skôr na špecializovanýc h stránkach a blogoch, než na "všeobecných" portáloch. Je to asi najmä o ľudoch, ktorí stránky tvoria a prispievajú. Domnievam sa, že ak komunita stratí vzájomné kontakty, nebude medzi sebou komunikovať a deliť sa o "zážitky" spojené s koníčkom, začne spoločné "hobby" postupne upadať. Príkladom pre mňa je " príbeh" Tug Towingu na Slovensku. Ale to by bolo na dlhšiu debatu ...
 
 
#5 Jack 2016-04-13 21:15
Môj postreh na túto tému:

Úvod: Plachetnice RG sú len veľmi úzkou špecializáciou nás - lodných modelárov.

Každý má aj nejaký remorkér, rybársky čln, NSS-ku, parníček a podobne.

Dôležitá otázka: Je tento web, ktorý sa volá "RG65", špeciálnou stránkou pre RG65, alebo je všeobecne "lodno-modelársky"?

Určite na to najskôr musí odpovedať jeho prevádzkovateľ, teda Marian.

Súvislosti: Deje sa totiž to, že spriaznený web "RCportal" združuje všetkých modelárov, všetky kategórie. A tým "kradne" aj RG-čkárov.

Chcete vedieť, čo sa deje u lodičkárov? Kam pôjdete? No predsa na RCportal.

A tak sme tam všetci, čo robia RG65-ky a aj tam aktívne diskutujeme a popri tom sa na "domovskú stránku" len odvolávame.

Záver: Ja sa domnievam, že by sa stránka mohla rozšíriť minimálne o kategóriu NSS, respektíve o všetky plachetnice. To by bolo podľa mojej mienky miesto, kde by sme chodili viac a verím, by všetci prispievali článkami prioritne tu.
Oto
 
 
#4 PeterP 2016-04-13 09:56
Pre PePe: Na článok o trimovaní sa teším. ;-)
O školenie na veľkej lodí by som tiež mal záujem.
Fotky sú nejaké tu:
www.rcportal.sk/plachetnice-nss-v-sezone-2016-ft10304-3#post248664. Niečo je na uložisku ... pošlem mail. A niečo ešte vydolujem z foťáku aj ja.
 
 
#3 Pepe 2016-04-13 09:41
Článok o trime lode a plachiet sa pripravuje, bude síce vychádzať zo skúseností z trimovania veľkej lode, ale fyzikálne zákony fungujú rovnako aj pri malých RG-čkach. Niečo mám už rozpísané, len vzhľadom na moju vyťaženosť pri dostavbe lodí, to ide pomalšie ako som si predstavoval.
Taktiež sa blíži termín (nie je presne daný - mal by byť májový - po Piešťanoch a slnečný :-) ) "spúšťania" lodí na vodu, a ponúkaná možnosť školenia na veľkej lodi.
PS: Nejaké fotky z Kútov budú?
 
 
#2 PeterP 2016-04-13 08:43
No tak názov už máš, zostáva dopísať reportáž :-)
 
 
#1 Ivanhoe 2016-04-12 23:34
Jediné čo ma napadá je názov reportáže.
A chčije a chčije
 

You have no rights to post comments