27.02.2020

Tento server používa cookies. Ak nesúhlasíte s cookies, pozerajte prosím na základe nariadenia EÚ iné stránky.

• Hľadá sa webmaster pre túto stránku. Informácie - mail dole. •

Narodeniny RG-65

Včera som od Petra SVK 77 dostal do pošty mail " To si vedel ?"  Nevedel a podvedome som očakával skôr menej príjemnú správu.   A nie !  Po rozkliknutí odkazu čakalo  príjemné prekvapenie. :-)

24. júna 2018 naša obľúbená lodná trieda RG-65 oslávi okrúhle 40 narodeniny !!!    

40yearsRG65_3b

Originálny príspevok v angličtine na stránke diskusného fóra RC Groups: https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3090738-Happy-Birthday-RG65-Class   obsahuje okrem iného túto  správu ( voľne preložené):

 Bolo to práve 24. júna 1978, kedy Raul Landó v argentínskom  Buenos Aires do svojej voľne plávajúcej plachetnice " Lady Susan" triedy G65 nainštaloval RC aparatúru. Vznikla tak prvá rádiom ovladaná plachetnica  triedy RG -65  ( R ako rádio ) a Raul symbolicky označil svoje oplachtenie číslom " 1 ".  Uplynulých štyridsať rokov  aktívnej činnosti v  lodnej  triede RG-65 je úspechom, ktorý stojí za to oslavovať a navrhujeme, aby sme v deň výročia organizovali čo najviac podujatí  RG65.

Kto má záujem, v priloženom odkaze nájde aj voľne ztiahnuteľný  jubilejný  prívesok na kľúče.  Stačí vytlačiť v 3D tlačiarni  :-) 


 

Na Slovensku sme začali s RGčkami o viac ako 30 rokov neskôr.  Prvá súťaž bola na Regate Istropolitana 2011.  Takže na okrúhle jubileum si ešte chvíľu počkáme.  Ale nič nám nebráni v túto nedeľu 24. júna 2018  sa  k "celosvetovým"  oslavám  výročia  založenia triedy RG-65 pridať.  Čo takto s plachetnicami na Štrkovci doobeda  ?   :-) 

( zdroj obrázkov v príspevku:  z uvedeného linku RC Groups, voľne šíriteľné pre nekomerčné použitie  Copyright Fredo, free for noncommercial use )  

 


 

Komentárov  

 
#1 pberki 2018-06-19 14:15
"Takže túto nedeľu máme dôvod oslavovať. Čo takto s plachetnicami na Štrkovci doobeda ?"

Som prudko za !
Minulú nedeľu bolo super.
P.

p.s. nabudúce si skúsim dať pozor, aby predmet správy nenaznačoval nejaké jobove zvesti :-)
 

You have no rights to post comments