14.07.2020

Tento server používa cookies. Ak nesúhlasíte s cookies, pozerajte prosím na základe nariadenia EÚ iné stránky.

• Hľadá sa webmaster pre túto stránku. Informácie - mail dole. •

Búrkové Piešťany - seriálový postreh

Ahojte priatelia,
už som sa trochu zotavil zo sobotného preteku plachetníc RG65, umyl sa, najedol, oddýchol a .. zapol net.
 
Ako bolo:
    Najskôr celú noc z piatka na sobotu pršalo. Ráno som z Trenčína odchádzal po ôsmej - bez dažďa. Do Piešťan to bola zatiaľ moja najkratšia vzdialenosť na preteky -55 km.
 
    Prišiel som na miesto asi o štvrť na desať - nepršalo. Začiatok bol naplánovaný na 10. hodinu. Za 5 minút desať začalo "liať".  Všetci ponaťahovali pláštenky a igelitové rukávy na vysielače a poďme na vodu. Ja som odmietol. Ani neviem, či mám loď vodotesnú, ale vysielačku určite nie.  Pred koncom prvej rozjazdy (nikto ani netušil, koľko ich vôbec bude) dážď poľavil a bolo vidno, že sa trochu vyjasnieva, tak som poskladal loď a šup s ňou do vody. Tak vydržalo počasie ďalšie štyri rozjazdy a už sa zdalo, že to vydrží.
 
    Vyhlásená bola obedná prestávka - pol hodiny. Najesť ani napiť sa ale na okolí nedalo, tak som testoval "modrú loď": Labous Mor. Dal som pojazdiť aj kamarátom a ja som sa venoval kontrole mojej RG. Za chvíľu už ale na mňa volá Juro, že nech si loď vytiahnem, lebo začína silno fúkať. Ako sme dostali loď na breh, už padli prvé kvapky. A keď som otvoril kufor na aute, aby som ju zbalil, tak ma zasiahla prvá poriadna spŕška. To už som tušil, že bude zle a narychlo som loď hodil do auta a sám som nasadol z pravej strany (z ľavej sa už tlačila búrka) ale už dosť mokrý.
    To bola búrka! Aj s krúpami a hromy - blesky. Len trochu som myslel na RG-čko a vysielačku, čo som nechal kdesi pod prístreškom pri vode. Ísť po ne som ani neuvažoval. Nech sa stane, čo sa má stať.
 
    Netuším, koľko to trvalo, ale nakoniec sa úplne vyčasilo. Išiel som k vode. Vlastne - voda bola všade. Lode, ktoré tu nechali chalani, čo išli kdesi hľadať obed, tie sa povaľovali popadané na zemi. Na moju plachetnicu pod prístreškom spadlo moje špeciálne púzdro z televízie, ale vysielač, ktorý ležal na stolíku, bol celkom suchý. Asi ho niekto prikryl vlastným telom, keď sa tu schovával. Jeden kamarád vyhlásil, že končí, lebo je celý premočený. Vraj celú búrku držal strechu prístrešku, aby ho neodfúklo. Neodvážil som sa mu poďakovať, aby to nebral ako posmech.
    Obedná prestávka, a aj búrka, skončila a my sme boli znova na vode. Ešte sa odjazdili štyri rozjazdy. Posledná ale už opäť tesne pred ďalšou búrkou. Tá nás našťastie len jemne lízla, ale pretek bol definitívne a riadne ukončený.
 
Ako sa mi darilo:
    Darilo sa mi. Ale všetkým sa darilo viac. Nikdy som neskončil posledný - až na tú vynechanú prvú rozjazdu. Lodí bolo 14 a ja som skončil 11-ty. Výkonnosť lodí bola neuveriteľne vyrovnaná. Rozhodovali drobné chybičky a zaváhania - v tom som rekordér.
 
    Už sa neviem dočkať fotiek.
 
Oto
 
Fotogaleria od Juraja ( SVK 70):   http://www.rg65.sk/gallery/piestany-2016
 
Uvedená fotogaléria bola doplnená o pár mojich fotiek z Piešťan.  Bohužiaľ fotky z rozjázd som akosi kvôli dažďu a iným okolnostiam  nestihol urobiť :-)   PeterP
 
 
 

Komentárov  

 
#3 PeterP 2016-05-20 16:06
Uvedená fotogaléria bola doplnená o pár ďalších fotiek, najmä z vyhlasovania výsledkov.
 
 
#2 PeterP 2016-05-16 23:29
www.rg65.sk/gallery/piestany-2016
Fotogaleria z akcie od Juraja.

Este teraz mi nie je prijemne pri pomysleni, ako sme v burke drzali kovovu konstrukciu pristresku a nad hlavami nam slahali blesky :-)
 
 
#1 Meczky70 2016-05-16 15:05
Vecer tam tie moje nahram. Pekny zbytok dna. JM
 

You have no rights to post comments