13.07.2024

Tento server používa cookies. Ak nesúhlasíte s cookies, pozerajte prosím na základe nariadenia EÚ iné stránky.

• Hľadá sa webmaster pre túto stránku. Informácie - mail dole. •

OZ YODA je v likvidácii. Server yoda.sk je zrušený. Server nss.yoda.sk je prenesený do nss.rg65.sk.

Plánujeme sezonu 2023

Ahoj RC jachtári !

Zatiaľ to tak nevyzerá, ale jachtárska sezóna sa blíži a je najvyšší čas naplánovať termíny akcii ... 

 

Do tunajšieho kalendára pre rok 2023 boli doplnené akcie, ktoré sme predbežne dohodli s kolegami. Taktiež sme pre prehľadnosť uverejnili aj súťaže RG-65  v Českej republike. (zdroj RC sailing .cz)

Čo sa týka RGčiek na Slovensku, zatiaľ sú uvedené len termíny "priateľských stretnutí triedy RGG"  ( nová neformálna skratka pre triedu RG-65 spojenú s grilovačkou :-) ),  ktoré bude  organizovať "západná sekcia" vo formáte osvedčenom z minulej sezóny. K Slovenskému poháru RG-65 sme zatiaľ žiadne termíny nedostali.     

Predpokladané termíny akcii: 

22. apríla  2023 ( sobota ) - Rohožník - vodná nádrž Vývrat (alebo náhradná lokalita). Súťaž nie je súčasťou Slovenského pohára

7. októbra 2023 ( sobota ) - Veľké Dvorníky pri Dunajskej Strede, areál Sweet Park. Súťaž nie je súčasťou Slovenského pohára.

Mimo to, sa na druhý septembrový víkend pripravuje slovenský "remake" plachetničkárského sústredenia podľa vzoru  už tradičnej augustovej akcie na Těrlicku. Podrobnosti sa vraj dozvieme včas. Tešíme sa :-)

Plachetnice triedy NSS (RC makety historických plachetníc) sú na Slovensku dlhšiu dobu akoby na vedľajšej koľaji. A  keďže obľúbený Senecký maják tento rok nebude, prišiel nápad reinkarnovať akciu Regata Istropolitana na bratislavskom Štrkovci, ktorá bola viac ako 10 ročníkov tradičným stretnutím plachetníc. Uvažovaný termín je máj 2023.   Uvidíme, či sa dokážeme  zmobilizovať? Definitívne rozhodnutie by malo padnúť v krátkom čase.

Termíny ďalších podujatí pre lodných modelárov budú postupne doplnené do kalendára.

Takže ak o nejakých viete, sem s nimi ... :-)

Tiež uvítame pripomienky, či námietky k navrhovaným termínom. 

 

Prajeme dobrý vietor do plachiet v roku 2023 !

 

        

You have no rights to post comments